Máme šanci na oddlužení?, Exekuce a insolvence

Dobry den, pred rokem jsem zustal na invalidnim duchodu, beru 10 000 Kc, manzelka pracuje a bere tak kolem 11 000 Kc. Bohuzel nezvladame platit nejeden uver. Mame sanci na insolvenci? Dluh cini dohromady 850 tisic? A kolik bychom museli splacet? Dekuji

Dobrý den,

díky novele insolvenčního zákona platné od 1/6/2019 stačí nyní v insolvenci splácet min. 2 000 Kč měsíčně a "projevit snahu" (odpadla povinnost splatit min. 30% dluhů). Navíc invalidní důchodci ve druhém a třetím stupni mohou nyní jednou za život požádat o kratší variantu osobního bankrotu na 3 roky (standardem je jinak 5 let). O insolvenci tak určitě požádejte.