Jak požádat o insolvenci při dluhové spirále ve výši 550 000 Kč? Řešení pro situaci s nebankovními půjčkami, konsolidací a soukromými osobami.

Dobrý den, dostala jsem se do dluhové spirály a chci požádat o insolvenci. Chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné požádat o insolvenci v případě, že mám ID ve výši 11 753 Kč a příspěvek na péči na svou osobu 4 400 Kč. Je mi 45.let, nevlastním žádný majetek, jsem rozvedená a bydlím v podnájmu. Mé dluhy jsou cca 550 000 Kč. Jedná se většinou o nebankovní půjčky, dále jedna konsolidace u Monety a dva dluhy u dvou soukromých osob. Mám prosím šanci na insolvenci? A pokud ano, tak jaké je řešení v případě těch soukromých osob? Předem děkuji.

Dobrý den,

příspěvek na péči nelze v rámci insolvence postihnout. Z příjmu 11 753 Kč by Vám zůstávalo 9 167, tedy byste splnila podmínku pro vstup do insolvence "být schopna splácet min. 2 200 Kč měsíčně". O osobní bankrot tak požádat můžete.