Jaké jsou možnosti splátek v insolvenci při nízkém příjmu z rodičovské dovolené?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na splátky v insolvenci. Jsem v insolvenci od 4.6. 2015 a platím vše řádně. Na insolvenci mi měsíčně odcházelo podle příjmu mezi 10-20 000 Kč. Nyní mám více jak 65% splaceno. Ale jde mi o to , že nyní se mi narodil syn a od 1.9.2019 nastupuji na rodičovskou, kdy bude můj příjem jen 7 200 Kč. Za mateřské se mi strhávalo, ale nyní již nebude z čeho. Chci se zeptat, jestli i s tohoto příjmu musím něco platit, aby mi zbylo na věci pro malého. Děkuji

Dobrý den,

s příjmem 7 200 Kč a s jednou vyživovanou osobou činí nezabavitelné minimum 7 200 Kč. Na insolvenci tedy nelze nic strhávat. Nicméně tím byste porušila pravidla insolvence, kdy každý měsíc musíte nejen splácet své dluhy, ale taktéž platit odměnu insolvenčního správce (min. cca 1 000 Kč). Doporučuji si výši rodičovské nastavit na 11 000 Kč - bude Vám zůstávat 9 000 Kč, 1 000 Kč půjde na splátky dluhů a 1 000 Kč zůstane insolvenčnímu správci jako odměna. Od nového roku dojde ke zvýšení rodičovské ze současných 220 000 Kč na 300 000 Kč, takže nebude problém délku rodičovské opět natáhnout (ovšem nyní se zachováním vyššího příjmu).