Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14218, Neodevzdal jsem mimořádný příjem

Neodevzdal jsem mimořádný příjem, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci. Platím z příjmu každý měsíc to co mi strhne účetní. V době Covidu jsem šel pomoci do nemocnice. Dostal jsem odměny a plat za několik dní v měsíci. Jenže mám dluh kvůli pohřbu a musel jsem použít tento příjem na umoření. Dluh je zaplacen. Teď to musím vrátit správci. Může mi zrušit insolvenci, když to pošlu pozdeji? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zatajení či neodevzdání mimořádného příjmu může být bráno jako porušení pravidel insolvence (osobní bankrot Vám může být ukončen). V insolvenci si též nesmíte dělat další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát. Zkuste se s ins. správcem domluvit na řešení přijatelném pro obě strany.