Můžu podat návrh na insolvenci, i když jsem si vzal poslední půjčku před podáním?

Dobrý den, rozhodl jsem se přes právníka podat návrh na můj osobní bankrot. Poslední půjčku jsem si ale vzal dva týdny před podáním návrhu. Mohu i přes to získat insolvenci,  když kromě toho mé poslední půjčky jsou z let 2019 a 2020? Těm společostem jsem již dal hromadu peněz a dál to nejde. Snahu splácet to v insolvenci mám, ale nechci jít do exekuce. Je možné, že mi ta poslední půjčka může zkomplikovat insolvenci? Neřeknu kdybych si nabral půjčky, vybral peníze a chtěl jít do insolvence, ale takto když mám půjčky celkem staré a hodně jsem již poplatil, tak snad mi jedna půjčka nezničí návrh na oddlužení, jelikož jsem dva roky poctivé splácel a bohužel dále to nejde. Neměl jsem si tu půjčku teď brát, abych vytrhl trn z paty, teď už to vím. Ale tak snad, jelikož peníze z té půjčky jsem použil na splacení jiné, bohužel špatné investice atd. Děkuji za odpověď .

Dobrý den,

návrh na insolvenci lze zamítnout pro nepoctivý záměr. Vzít si půjčku těsně před podáním návrhu na oddlužení příliš poctivě nevypadá. V té době jste již věděl, že budete vstupovat do insolvence, již Vám byl sepisován návrh na oddlužení...a Vy jste si vzal další půjčku, kterou nebudete schopen řádně splácet. Těžko nyní předjímat, jak soud ve vašem případě rozhodne. Kostky byly vrženy, vyčkejte na rozhodnutí soudu.