Jak správně podat žádost o výpis dluhů a co je třeba připravit pro insolvenci?

Pokračování dotazu č. 3809: Děkuji za zodpovězení dotazu. Jeden pán, který vyplácí exekuce, mi bohužel nemůže pomoct, protože částka kterou dlužím je větší než cena bytu. A ten mi řekl, že s 90% mi insolvence byt zachrání. Takže s tím počítat nemám. A ještě bych se chtěla zeptat, jak má vypadat žádost na soud o výpis mých dluhů. Co potřebuji k té insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

insolvence Vám byt určitě nezachrání. Vžijte se do role věřitele - půjčila jste někomu peníze, on nesplácí a Vy je chcete co nejrychleji zpět. Můžete dlužníkovi buď prodat byt (a získat hned třeba 800 000 Kč) a nebo ho nechat 5 let splácet po pár tisícikorunách měsíčně. I kdyby dlužník splácel 5 000 Kč měsíčně, za 5 let byste takto získala pouze 300 000 Kč. Insolvence neslouží k ochraně majetku dlužníka - pouze mu má umožnit se očistit od všech dluhů.

Pro podání žádosti o insolvenci k soudu budete určitě potřebovat odbornou pomoc. Doporučuji kontaktovat neziskové organizace, které poskytují bezplatnou právní pomoc a mohou Vám i pomoci sestavit návrh na oddlužení.