Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #19916, Insolvence a rychlejší oddlužení

Insolvence a rychlejší oddlužení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, rodiče mají insolvenci na 5 let. Ještě jim zbývají asi 2 roky a už mají zaplaceno 50%. A insolvenční správce jim řekl, že musí zaplatit 57%. Ale všude se říká, že stačí jen 30% a můžou požádat o prominutí zbylých dluhů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nic takového neexistuje, není možné žádat o prominutí dluhů po uhrazení 30% přihlášených pohledávek. Kdy přesně žádali rodiče o oddlužení? Pokud před 6/2019, pak bude insolvence trvat 5 let (dřívější ukončení je možné jen při úhradě 100% přihlášených pohledávek). U žádostí podaných po 6/2019 je možné rychlejší oddlužení - pokud za 3 roky dlužník splatí min. 60%, bude insolvence ukončena již po 3 letech.