Insolvence manželů a nezabavitelné minimum: Odpovědi na vaše dotazy

Dobrý den, běží nám již půl roku s manželem společná insolvence manželů. Nemáme žádné děti ve společné domácnosti, oba jsme invalidní důchodci 3. stupně - cca 19 000kč důchod každý. Chtěla jsem se zeptat na 3 věci: 1. Jak je možné, když nám oběma má zůstávat nezabavitelné minimu, že každému nám zůstává, resp. bereme jinou částku? 2. Když se zvyšuje kvůli inflaci částka nezabavitelného minima, jak to, že nám posílají stále stejně, to musíme někde oficiálně žádat? 3. Kolik je prosím Vás nyní nezabavitelné minimum? Děkuji moc

Dobrý den,

z čistého příjmu 19 000 Kč by každému s jednou vyživovanou osobou (manžel/ka) mělo zůstávat 14 458 Kč. Během letošního roku se nezabavitelné minimum zvyšovalo již dvakrát (1/1  a 1/4). O zvýšení není třeba žádat, provádí se automaticky.