Nezbývá mi dost na živobytí, Exekuce a insolvence

Dobrý den, pane Jermáři, již jednou jste mi velmi dobře poradil, a proto si dovoluji požádat Vás o sdělení Vašeho názoru na možné zvyšování ins. srážek z důchodu v souvislosti s jeho navýšením a bez ohledu na zvyšování cen energií a výši inflace. Před dvěma lety mi v únoru 2020 byla stanovena srážka z důchodu 16 746 Kč ve výši 6 558 Kč a dnes jsem obdržel oznámení od ČSSZ, že mi bude z důchodu po jeho navýšení na 18 583, zvýšená srážka na insolvenci na 7 050,- Kč. Z příjmu 11 533 Kč mi po úhradě nájmu a energií, nezbývá ani na jídlo a léky. Je mi 75 let, jsem rozvedený a žiji sám v pronajatém rodinném domku. Je ta částka správně spočítána ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za vaši přízeň. Nová výše srážek je spočtena na korunu přesně. Vím, že čím je člověk starší, tím méně rád má změny a nerad se stěhuje. Přesto prosím zvažte, zda si coby dlužník v insolvenci můžete dovolit pronájem RD. Garsonka v paneláku bude jistě poskytovat menší komfort, ale zase by byla levnější a výdaje za energie by byly minimální.