Jak dlouho trvá ukončení insolvence po prodeji nemovitosti a dědictví?

Dobrý den, prosím Vás o informaci - insolvence schválena červen 2017 a během ins. úmrtí v rodině - dědictví a následný prodej nemovitosti se uskutečnil 9.2.2022. 17.2.2022 byla vydána vyhláška a další opět 21.4.2022 - návrh na udělení souhlasu a s rozdělením výtěžku zpeněžení. 25.4.2022 soud zase vydal vyhlášku. Z dědictví se zaplatí celý dluh a ještě cca 500tis Kč by mi mělo býti doručeno. Je takový dlouhý postup častý, když zaplatím 100% dluhu? Když prohlížím jiné lidi, mají to mnohem rychlejší a nezaplatí 100% dluhu. Jak dlouho může trvat ukončení insolvence?Naivně jsem doufala, že dědictví vše uspíší. Všude píší min. 2 měsíce od prodeje nemovitosti a mělo by býti vše ukončeno. Můžete mi prosím poradit jak postupovat dále aby se vše urychlilo? Ins. správce -sekretariát mi odpověděl "chvíli to potrvá". Zdá se mi, že to trvá dlouho a možná cíleně? Děkuji moc za odpověď. Přeji hezký den.

Dobrý den,

neznám podrobnosti vašeho případu, a tudíž nemohu kvalifikovaně poradit, zdali ve vašem osobním bankrotu probíhá vše v přiměřeném čase. Obecně je cílem insolvence uhradit co nejvíce za co nejkratší dobu, tedy v případě dědictví se např. používá výtěžek z prodeje nemovitosti na uhrazení až 100% přihlášených pohledávek (nelze argumentovat "i tak zaplatím hodně, proč mám platit 100%?").