Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9469, Koronavirus, insolvence a ztráta příjmu

Jak postupovat při ztrátě příjmu v insolvenci? Možnost odložení splátek a další kroky

Dobrý den, jsem 2. rokem v insolvenci. Nyní můj zaměstnavatel uzavřel hotel (9.3.2020), kde jsem pracoval v nouzovém stavu díky koronoviru. Dostal jsem nařízenou dovolenou 14 dní, ale již vím, že nás zaměstnance chce majitel hotelu propustit. Není šance že by se hotel v blízké době otevřel. Nyní jsem z dovolené přešel na nemocenskou. Moje otázka je, mám strach abych neporušil pravidla insolvence, ale jak mám postupovat, když přijdu o značnou část příjmu (nemocenská) nebo pokud zaměstnavatel nám dá výpověď tak i o zdroj příjmu. Prosím, jak mám postupovat? Dají splátky na insolvenci odložit? Děkuji

Dobrý den,

splátky v insolvenci nejsou fixní a vždy závisí na výši vašeho příjmu. Se ztrátou zaměstnání a přechodem na podporu v nezaměstnanosti dojde i ke snížení insolvenčních srážek. Musíte si však ohlídat, abyste splnil podmínky insolvence (u starších řízení splatil během 5 let min. 30% dluhů, u novějších započatých po 6/2019 splácel měsíčně min. 2 200 Kč). Neustále je velká poptávka po pokladních, skladnících a řidičích - přemýšlejte případně o změně profese (třeba jen dočasně).