Jaká je výše mé nezabavitelné částky z platu a kolik mi zbude na splátky?

Jsem v důchodu a pracuji. Mám insolvenci, splátky mám rozdělené, z důchodu mi nechávají 40% nezabavitelne částky. Že zaměstnání mi mají nechat 60% nezabavitelne částky. Z důchodu to počítají správně, ale v práci mám dohady. Bydlím sama, nemám jiné vyž. povinnosti. Kolik je 60% nezabavitelne částky z 8 614 Kč. Kolik mám dostat já a kolik je splátka? Je to tak určené, když bych přestala pracovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro výpočet nezabavitelného minima je třeba znát Váš celkový příjem (součet důchodu a čisté mzdy). Např. z celkového příjmu 15 000 Kč by Vám zůstávalo 9 406 Kč, z 20 000 Kč pak 11 073 Kč.