Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14645, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

V

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně insolvence. V usnesení o rozhodnutí stoji toto: 

Soud ukládá dlužníkovi, aby po dobu následujících pěti let od první splátky nebo do úplného zaplacení všech zjištěných pohledávek platili postupem podle tohoto usnesení prostřednictvím ustanoveného insolvenčního správce pravidelně měsíčně, nejpozději k poslednímu dni v kalendářním měsíci, ze všech svých příjmů uvedených ve výroku VI., které získají po schválení oddlužení, splátku ve výši 5.300,00 Kč, přičemž z takto určené částky pak insolvenční správce nejprve vyplatí zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 1. a 2. výroku V. tohoto usnesení a deponuje zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 3. výroku V. tohoto usnesení a dále pak vyplatí další pohledávky za majetkovou podstatou a pohledávky postavené na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou; po jejich plném uspokojení zůstatek rozvrhne mezi nezajištěné věřitele v poměru dle distribučního schématu zprávy pro oddlužení. Odůvodnění: Usnesením ze dne 10.04.2019, č. j. KSPL 29 INS ......., rozhodl soud o schválení splátkového kalendáře a výrokem IV. o povinnosti dlužníka hradit za stanovených podmínek poměrnou část nezajištěným věřitelům. Podáním doručeným zdejšímu soudu dne 07.01.2020 (B-18) požádal dlužník o snížení měsíčních splátek oddlužení plněním splátkového kalendáře, a to z důvodu snížení příjmů dlužníka kvůli narození dítěte. Ve vyjádření doručeném zdejšímu soudu dne 21.01.2020 (B-20) insolvenční správce provedl podrobnou kalkulaci při stanovení fixních splátek. Insolvenční správce pak uvedl, že souhlasí se stanovením nižší splátky, ovšem ta by musela minimálně činit 5.300,00 Kč. S touto výší dlužník souhlasil (B-21). Vzhledem ke skutečnosti, že je zde předpoklad uspokojení nezajištěných věřitelů v rozsahu alespoň 50 % při nižší než zákonem stanovené splátce a odůvodněné žádosti. 

Znamená to tedy, že pokud si najdu brigádu nebudu odevzdávat správci více, než 5 300 Kč? V tuhle chvíli jsem na RD a příjem mám 10 000 Kč ze kterého 5 300 Kč každý měsíc posílám. Chtěla bych si najít brigádu, ale nejsem si jistá, jestli mám brigádu hlásit a peníze odevzdat, nebo ne. Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud jste si domluvila fixní splátky ve výši 5 300 Kč (nikoliv variabilní dle výše příjmu), pak nehledě na výši příjmů budete splácet právě 5 300 Kč. Příjem z brigády tak hlásit nemusíte. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15377, Záznam v registrech, Půjčka, 20.9.2021

Dobrý den, mam záznam v Solusu, který bude vymazán začátkem roku 2022. Známá co pracuje v bance mi sdělila, že i po výmazu bude ten záznam vidět. Mohou na něj brát banky zřetel i po té co byl smazán? Děkuji a přeji hezky den.

Dobrý den, smazaný záznam vidět nebude a banky obvykle berou v potaz pouze záznamy mladší 5 let. Banky si však též vedou vlastní záznamy o úvěrech, tedy banka, u které jste se dopustil delikvence (pozdní splátka půjčky, atd.), bude o horší úvěrové historii vědět i nadále. 

#15376, Nestihl jsem vybrat peníze z ING konta, Spoření, 20.9.2021

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem v této chvíli získat vyplacení peněz z ING konta. Na webových stránkách banky již nejsou žádné postupy, podle kterých by to bylo možné. Také by mne zajímalo, jestli funguje nějaká pobočka banky pro osobní kontakt. Děkuji

Dobrý den, vybrání peněz z ING Konta standardní cestou (převod peněz přes internetbanking) bylo možné uskutečnit do konce srpna 2021. ING v ČR ukončila poskytování služeb osobního bankovnictví a nevybrané peníze přesunula na technický účet, ze kterého Vám úspory vyplatí na základě Vašeho požadavku. Pozor - o vyplacení peněz požádejte nejpozději do 3 let, jinak Vám vklad propadne v rámci všeobecné promlčecí lhůty. ING Bank ukončila činnost poboček a jako jedinou kontaktní adresu uvádí Českomoravská 2420/15, Praha 9. 

PC

#15375, Podřízené a nepodřízené pohledávky, Exekuce a insolvence, 20.9.2021

Dobrý den, od 1.12. 2020 mám schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Je pravděpodobné, že příští rok splatím všechny nepodřízené pohledávky ve výši 100%, tedy ještě dříve i než jsou 3 roky od začátku oddlužení. Bude se poté muset hradit i jedna podřízená pohledávka cca 120tis.? Děkuji

Dobrý den, insolvence končí: uhrazením 100% přihlášených pohledávek (podřízených i nepodřízených)uhrazením min. 60% nepodřízených pohledávek za 3 roky (při uhrazení 100% nepodřízených pohledávek se pokračuje ve splácení podřízených pohledávek až do konce 3. roku). uplynutím 5 letInsolvence Vám tak skončí až po uhrazení nepodřízené pohledávky nebo uplynutím 3 let. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR