Můžu přijít o vrácení domu, který je celý můj, kvůli dluhům syna?

  • Dobrý den, před rokem a půl jsem od syna žádala vrácení nemovitosti, kterou jsem mu před 3 lety darovala. Syn mi půlku domu vrátil, má u mě trvalý pobyt i s manželkou a dětmi. Teraz jsem se dozvěděla že mají dluhy a chtějí jít do insolvence nebo exekuce. Můžu přijít o vrácení domu když dům je celý můj? Děkuji

Dobrý den,

darování nemovitosti je závažný právní akt s mnoha důsledky. Pokud svou střechu nad hlavou darujete synovi a syn bude mít dluhy, o svůj (nyní synův) dům můžete v rámci exekuce/insolvence přijít. Zcela nepřípustné jsou převody majetku na příbuzné před vstupem do osobního bankrotu (jedná se o tzv. účelové odklánění majetku před věřiteli). Takovéto převody nemovitostí mohou být stornovány až 3 roky zpětně.