Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14134, Vymáhání prominutého dluhu

Vymáhání prominutého dluhu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.5.2021 Půjčka

Dobrý den, dne 16.9. 2020 mi skončila insolvence a soud mi odpustil veškeré závazky, které byly v návrhu. Dnes mě emailem kontaktovala vymáhací společnost kvůli dlužné částce, která ale byla v návrhu insolvenčniho řízení a věřitel se do insolvence nepřihlásil. Má vůbec tato společnost po mně něco vymáhat, když už ta insolvence skončila a soudní rozhodnutí nabylo právní moci? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě byl dluh prominut a nemůže být dále vymáhán. Vymáhací společnosti často zkoušejí podobné triky, kdy se snaží po dlužnících vymáhat i závazky, které byly již prominuty nebo promlčeny. Informujte vymáhací společnost o prominutí dluhu v rámci insolvence a dále s nimi nekomunikujte.