Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #13736, Insolvence a dražba nemovitosti

Co znamená vyklidit nemovité věci před dražbou?

Sjednejte si hypotéku online
3.4.2021 Reality

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co tohle přesně znamená. Co tím myslí? Že má dlužník nemovité věci vyklidit a předat dražiteli?

Navrhovatel dražby upozorňuje účastníky dražby, že nemůže dlužníky či třetí osoby užívající předmět dražby proti jejich vůli vystěhovat. Podle § 285 odst. 2 insolvenčního zákona je Dlužník po zpeněžení nemovitých věcí povinen nemovité věci vyklidit a předat vydražiteli.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano - dlužník v insolvenci/exekuci, jehož nemovitost byla vydražena, ztrácí k této nemovitosti vlastnické právo a je povinen ji předat kupujícímu.