Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9338, Insolvence, koronavirus a snížený plat

Insolvence, koronavirus a snížený plat, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci 2 roky. Kvůli koronaviru naši firmu zavřeli a jsme doma za 60% platu. Jelikož mám malé dítě, pracovala jsem na poloviční úvazek. Z platu mi nic ani nestrhavali, jelikož jsem neměla ani životní minimum. Tím pádem budu mít ještě méně peněz, jsem samoživitelka. V insolvenci mám sepsanou darovací smlouvu na splátky od mého otce. Chci se zeptat, jestli by mi i tak nemohli snížit splátky, i když mám darovací smlouvu? Děkuji

Dobrý den,

srážky v insolvenci nejsou fixní a vždy se odvíjí od vašeho příjmu (s poklesem příjmu klesají i srážky). Nicméně je třeba plnit podmínky insolvence (splatit během 5 let min. 30% dluhů). Ve vašem případě se věc má pravděpodobně tak, že vám byla stanovena minimální splátka pro úspěšné ukončení insolvence (kterou nyní hradíte celou z daru). Tudíž pravděpodobně není možné tyto měsíční splátky dále snižovat. Jste-li matka samoživitelka, doporučuji nárokovat alimenty po otci.