Bude mi zabaveno 5 000 Kč důchodcům v rámci insolvence?

Dobrý den, bude příspěvek důchodcům 5 000 Kč zabaven v rámci insolvence která mi končí 1/2021? Důchod i mzda chodí mému insolvenčnímu správci, jak je nařízeno v rozhodnutí soudu při schvalování splátkového kalendáře. Dávka není výslovně popsána jako mimořádný příjem, který by mohl být zabaven, ale jako dávka, která se nezahrnuje do příjmu, tudíž by zabavena být neměla. Záleží na přístupu konkrétního insolvenčního správce, nebo tuto částku, kterou mimořádně poskytl stát, zabavit nesmí? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Dobrý den,

rouškovné bude vypláceno formou nezbavitelné dávky, kterou nebude možné postihnout ins. ani exekučními srážkami. Zůstane Vám tak celých 5 000 Kč (nezávisle na přístupu ins. správce).