Nezvládám splácet dluhy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, moc Vás prosím o radu, jak bych měl postupovat při mém problému s dluhy a exekucemi. Já už si totiž vůbec nevím rady. Trochu se Vám rozepíšu, abyste to lépe pochopil a předem děkuji za odpověď. Je mi 21 let. Od svých 18ti let stále pracuji, i když si občas pozměním práci.. Ale furt mám snahu chodit do práce. Když mi bylo 18 let, měl jsem touhu získat nějakým dobrým způsobem více peněz a šetřit si. Můj známý měl v té době ''dobré'' kamarády, o kterých jsem v podstatě nic nevěděl, jen jsem udělal chybu, že jsem jim uvěřil. Řekli mi, že společně rozjedeme firmu a že se na mé jméno vezme v bance úvěr na koupi stroje do firmy, která údajně měla fungovat.. Souhlasil jsem a řekl, že jdu do toho jen pokud z toho nebudu mít žádný problém.. Po sepsání dohody v bance jsem z toho dostal nějaké peníze, ale zbytek těch větších peněz jsem nikdy už neviděl. Nedávno mi exekutoři zablokovali všechny účty a já už pár měsíců pracuji tím způsobem, že dostávám peníze na ruku z brigád. Dluh stále roste a když jsem se pokoušel dovolat exekutorovi, který to má na starosti, tak mi zřejmě jeho sekretářka z kanceláře řekla, že tam není a tak už nevím co mám dělat. Mám kvůli tomu ještě druhý dluh, který už je čistě můj, ale bohužel jsem ho přestal splácet kvůli tomu, že to nemám z jakého účtu posílat tu danou částku. Do práce chodím. Chtěl bych si zařídit insolvenci nebo se domluvit na nějakých splátkách. Chtěl bych jít zpátky do normální práce a bydlet už konečně sám, zatím bydlím u mojí mamky, protože si nedokážu představit, že bych se měl odstěhovat do svého bytu, kde budu platit cca 10 000 Kč nájem a zbytek by mi třeba strhli exekutoři. Musí být přeci nějaká cesta jak to vše zařídit. Co když bych měl třeba čistý příjem 20 000 Kč. Platil bych nájem 10 000 Kč. Zbylo by mi třeba ještě 8 000 Kč? A zbytek na splátky? Moc Vás prosím o radu, popřípadě jak bych měl postupovat. Jsem už zoufalý.

Dobrý den,

je-li splácení dluhů nad vaše síly, požádejte o osobní bankrot. Z příjmu 20 000 Kč by Vám v insolvenci zůstávalo 12 760 Kč.