Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15288, Nechci platit povinné ručení a pokuty, jdu do insolvence

Nechci platit povinné ručení a pokuty, jdu do insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o dvě rady. Dne 23.8. 2021 mi začala insolvence. Dnes mi přišla předsoudní výzva k uhrazení dluhu od Directu za pojištění automobilu, který je staršího data než 23.8. 2021. Dále druhá navazující otázka je k pokutě vystavené dne 18.8. 2021 za jízdu na červenou, které si nejsem vědom. Mám tyto dvě věci platit nebo se přihlásili pozdě a po zahájení insolvence tyto věci už nemají platnost? Děkuji moc za brzkou odpověď.

Dobrý den,

dluhy vzniklé před podáním žádosti o oddlužení si musí věřitelé přihlásit do insolvence. Na druhou stranu bez povinného ručení jezdit nemůžete, tedy chcete-li dále používat svůj automobil, doporučuji povinné ručení uhradit. Nejste-li si vědom spáchaného přestupku, můžete odmítnout zaplatit pokutu a zahájit správní řízení, v rámci kterého byste podal vysvětlení. Bude-li Vám přestupek v rámci správního řízení prokázán, riskujete vyšší pokutu a ztrátu bodů (jízda na červenou je poměrně závažný přestupek).