Jaký je vliv poklesu příjmu na oddlužení a je možné, že soud ho zruší?

Dobrý den, mám dotaz. Již mám druhým rokem insolvenci a vše probíhalo v pořádku. Nyní mi bylo řečeno od správkyně toto, cituji:

Prosím Vás, u Vašeho řízení již několikrát došlo k poklesu příjmu (ať už z důvodu nemoci nebo prostě nižší mzdy), ale už nám to tam udělalo celkem znatelný propad v očekávaném uspokojení věřitelů a pokud nenavýšíte co nejvíce příjem, je možné, že by Vás soud na konci neosvobodil, případně již v průběhu oddlužení zrušil. Aktuálně to vychází tak, že abyste zaplatil za 5 let těch zákonných 30 % závazků, měla by měsíční splátka činit alespoň 8.700,- Kč. Když máte normální mzdu, tak vychází měsíční splátka okolo 7.000,- Kč - 7.500,- Kč (5.500,- Kč - 6.000,- Kč srážka, + 1.500,- Kč zasílaný dar). I v těchto lepších měsících to tedy na tu požadovanou splátku nepostačuje. Myslíte, že zvládnete třeba tu částku zasílanou z daru navýšit alespoň na 2.500,- Kč? V tuto chvíli totiž očekávané uspokojení věřitelů činí pouze 20,88 %. Případně zvažte, jestli byste si nezvládl najít nějaké lépe placené zaměstnání.

Chci se zeptat, zda je toto vše v pořádku a zda může toto nastat? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, toto je reálné. Při neplnění povinností Vám může být insolvence ukončena nebo po uplynutí 5 let dluhy neprominuty. Přístup ins. správce se mi zdá velmi korektní - dává Vám dobrou radu, které se doporučuji držet.