Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14596, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

M

Dobrý den, mám dotaz. Již mám druhým rokem insolvenci a vše probíhalo v pořádku. Nyní mi bylo řečeno od správkyně toto, cituji:

Prosím Vás, u Vašeho řízení již několikrát došlo k poklesu příjmu (ať už z důvodu nemoci nebo prostě nižší mzdy), ale už nám to tam udělalo celkem znatelný propad v očekávaném uspokojení věřitelů a pokud nenavýšíte co nejvíce příjem, je možné, že by Vás soud na konci neosvobodil, případně již v průběhu oddlužení zrušil. Aktuálně to vychází tak, že abyste zaplatil za 5 let těch zákonných 30 % závazků, měla by měsíční splátka činit alespoň 8.700,- Kč. Když máte normální mzdu, tak vychází měsíční splátka okolo 7.000,- Kč - 7.500,- Kč (5.500,- Kč - 6.000,- Kč srážka, + 1.500,- Kč zasílaný dar). I v těchto lepších měsících to tedy na tu požadovanou splátku nepostačuje. Myslíte, že zvládnete třeba tu částku zasílanou z daru navýšit alespoň na 2.500,- Kč? V tuto chvíli totiž očekávané uspokojení věřitelů činí pouze 20,88 %. Případně zvažte, jestli byste si nezvládl najít nějaké lépe placené zaměstnání.

Chci se zeptat, zda je toto vše v pořádku a zda může toto nastat? Moc děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

ano, toto je reálné. Při neplnění povinností Vám může být insolvence ukončena nebo po uplynutí 5 let dluhy neprominuty. Přístup ins. správce se mi zdá velmi korektní - dává Vám dobrou radu, které se doporučuji držet.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR