Jak se vyhnout dluhové pasti a najít řešení pro své závazky?

Dobrý den, dostal jsem se do dluhové pasti. Mám vícero mikro úvěrů starých x měsíců, z nichž některé jsou částečně splacené, u jiných byla pouze oddalována splatnost dle možností dané společnosti v souladu se smlouvou. Byly sjednány řádně po doložení dokumentů jako výplatní pásky nebo výpis z účtu. Některé ze závazků jsou nyní již postoupeny inkasní agentuře a nemohu jim dostát. Nenabízí se mi kloudné řešení. Připravil jsem dokumenty pro oddlužení, ale mám obavu, aby nebylo posuzováno jako nekalý úmysl. Chci jen řešit své závazky, ale mám omezené možnosti. Konsolidace mi několikrát nevyšla. Další půjčka nic neřeší. Jen by vše zhoršila. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

další peníze Vám nikdo nepůjčí a jak sám píšete, určitě by Vám to nepomohlo. Konsolidaci taktéž nezískáte s negativními záznamy v registrech (máte úvěry v selhání). Nezbývá než požádat o osobní bankrot a doufat.