Jaký je postup při insolvenci pro klienta žijícího v pobytové sociální službě?

Dobrý den, mám prosím dotaz. Klient žijící v pobytové sociální službě má spoustu dluhů. Ze zákona mu má měsíčně zůstat 15%. Pokud by žádal o insolvenci, tak mu musí zůstat také 15%. Má příjem, z toho příjmu zaplatí za pobyt (ubytování, strava), musí mu zůstat 15% a ten zbytek může jít na insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

srážky v exekuci/insolvenci se počítají trochu jiným vzorcem, dlužníkům zůstává mnohem více než 15% (z čehož si následně hradí pobyt a další výdaje). Vše závisí na výši příjmů a počtu vyživovaných osob. Pro schválení insolvence musí být dlužník schopen splácet min. 2 200 Kč měsíčně.