Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #19669, Insolvence a neplatný platební příkaz

Insolvence a neplatný platební příkaz, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v letech 2016 až 2021 jsem úspěšně prošel insolvenčním řízením. Dnes mě přišel do datové schránky platební příkaz vydaný soudem v roce 2016 ještě před vstupem do insolvenčního řízení. Věřitel, který mě žaloval byl uspokojen v rámci insolvence jelikož přihlásil svoji pohledávku. Na usneseních není aktuální datum roku 2022, ale všude je datum 2016. V roce 2016 jsem si dopis nikdy nepřebral jelikož jsem na dané adrese nebydlel, doručen mě byl až teď do datové schránky. Mám na tento platební příkaz reagovat a podávat odpor v zákonné lhůtě 15 dní od doručení i když je vydaný v roce 2016? Jestli jsem to pochopil dobře tak by tento vydaný platební příkaz byl stejně neplatný?

Dobrý den,

dluhy vzniklé před insolvencí nyní po skončení insolvence vymáhat nelze. Přesto doporučuji platební příkaz řešit a podat odpor.