Insolvence a dluhy v SOLUS, Exekuce a insolvence

Dobrý den, co dělat, když věřitel nepřihlásil pohledávku do insolvenčního řízení ač měl tak učinit? A já se úspěšně oddlužil v insolvenci před 7 lety a tento dluh stále je v registru Solus jako nezaplacený. Někde jsem četl, že pokud mě soud osvobodil v insolvenci, tak Solus i tak by mě měl po třech letech vymazat což se nestalo. Tak nevím zda mám poslat na Solus usnesení od soudu a průvodní dopis, aby moje údaje odstranili. Nejsem již povinný toto platit, když věřitel neměl zájem toto vymáhat v insolvenci.

Dobrý den,

věřitel měl svou pohledávku přihlásit do ins. řízení a Vy po skončení insolvence a prominutí nesplacených dluhů nemáte povinnost tento dluh dále splácet. Nicméně SOLUS má právo vaše potenciální budoucí věřitele informovat o vašem prohřešku. Banky obvykle přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let.