Jak uvolnit účty při schválené insolvenci a neochotném exekutorovi?

Dobrý den, mám již schválenou insolvenci, ale exekutor nechce uvolnit účty, na které chodí rodičům peníze (otec důchod, mamka výplata). Není ochotný se mnou komunikovat. Insolvenční správkyně je z toho také celkem bezradná a neví co si má počít a já také ne. Ráda bych správkyni již poslala peníze, které má dostat, ale nevím jak. Asistentka exekutora mě informovala o tom, že si mám napsat nějaké prohlášení a oni to pošlou na schválení společnosti, která na mě pana exekutora poslala. Pokud to firma schválí, tak odblokuje účty. Pokud ne, tak musím čekat. Insolvence mi byla schválena 5.8.2020

Dobrý den,

v insolvenci je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám může nadále blokovat běžný účet (až do momentu prominutí dluhů po konci insolvenci), ale nemůže Vám z něj strhnout peníze. Zkuste poslat žádost o odblokování účtu, ale jak jste již byla informována, exekutor Vám nemusí vyhovět. Co mají prosím společného účty Vašich rodičů s vaší insolvencí?