Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12005, Přihlášené pohledávky a příslušenství

Přihlášené pohledávky a příslušenství, Exekuce a insolvence

Dobrý den, byla mi schválená insolvence. V současné době se přihlašují věřitelé. Mám i půjčku u jedné nebankovky a ta se tam přihlásila taky. Já jím dlužím 130 000 Kč a oni mi tam naúčtovali poplatky za předžalobní upomínky, zesplatnění úvěru, předexekuční upomínky a částka se navýšila na 301 000 Kč. Prosím Vás, jak to pak probíhá? To opravdu po mně budou chtít uhradit v rámci insolvence 301 000 Kč nebo se ty poplatky stornují? Až budu mít pak v lednu schůzku s paní správkyní, tak mi to řekne. Ale chci mít klidné Vánoce a nemyslet na to, jakou jsem udělala blbinu, že jsme si vzala nebankovku. Prosím moc, jak to bude probíhat? Děkuji

Dobrý den,

ins. správce přezkoumá všechny přihlášené pohledávky a případně zamítne neoprávněné nároky věřitelů. Neznám váš případ a nemohu předvídat, jak s touto pohledávkou za 301 000 Kč správce naloží. V každém případě se na příslušenství nad 100% hodnoty jistiny hledí jako na podřízenou pohledávku (bude uspokojena až jako poslední a nepočítá se do rychlejšího oddlužení 60% za 3 roky). Po úspěšně ukončeném osobním bankrotu budou nesplacené pohledávky prominuty.