Insolvence a insolvenční správce: Jaké jsou další kroky a co se ode mě očekává?

Dobrý den, během procesu insolvence čekám na další informace po dodání dokumentů. Zajímalo by mě, jaký je po té postup, až mi bude přidělen insolvenční správce, resp. jak se dozvím, že mi byl přidělen. Dostanu vyrozumění také poštou? A až bude přidělen, je nutná nějaká osobní schůzka a nebo vše probíhá online? Co vše bude insolvenční správce ode mě vyžadovat? Stačí když jsem dodal všechny dokumenty, výpisy účtu apod. soudu nebo po mně bude chtít další informace, třeba přístupy ke všem účtům a podobně? Děkuji

Dobrý den,

přidělený ins. správce Vás bude kontaktovat a bude Vás informovat o dalším postupu. Každý případ je unikátní a každý ins. správce může mít trochu jiný postup, tedy doporučuji vyčkat na instrukce od vašeho správce. Obvykle se koná osobní schůzka. Přístupy ke svým účtům správci nikdy nedáváte (správce si může vyžádat informace o účtu, může použít vaše úspory na umoření dluhů, ale nemůže za Vás aktivně zadávat příkazy).