Hledám právní pomoc, Exekuce a insolvence

Dobrý den, obracím se na vaši právní kancelář s prosbou o právní pomoc. V kostce se jedná o toto. Požádal jsem o insolvenci v roce 2016, tato mi byla schválena a já jsem během několika let vše uhradil. Ukončení proběhlo v roce 2018. Uhrazeno 100%. Minulý týden mi přišel od jedné banky (RB) dopis, že u nich mám dluh a že jej mám uhradit. Tato banka se však do insolvence nepřihlásila a já jsem rozhodně žádnou smlouvu od vstupu do insolvence ani těsně před ní neuzavíral. Celou dobu mám datové schránky, žádné upozornění mi od této banky za celou dobu nepřišlo. Bylo mi řečeno, že pokud tento dluh pocházel z let před insolvencí, nemá již věřitel žádný nárok na vymáhání. Kontaktoval jsem tedy tuto banku a zaslal jsem jim rozhodnutí o ukončení insolvence. Odpověděli mi, že to předají právnímu oddělení. Zároveň jsem tento dopis poslal s rozhodnutím o ukončení insolvence přímo na insolvenční soud, a v jejich zpětném dopise jsem se dozvěděl, že je možné, že budu muset dluh zaplatit, i když se věřitel do insolvence nepřihlásil. Tomu nerozumím, pak by tedy oddlužení nemělo žádný smysl. Nebo se mýlím? Pro úhradu všech dluhů jsem udělal maximum a nic jsem nezamlčoval, snažil jsem se o to, abych mohl začít znovu bez dluhů. Nyní je jasné že v této věci, sám nemám šanci vyhrát. Mám nyní strach, že mi přijde zase exekuce a že ze mě bude opět bezdomovec.

Dobrý den,

nejsme právní kancelář a nenabízíme právní pomoc. Doporučuji oslovit právníka, který za úplatu nastuduje váš případ a doporučí vám nejlepší možný postup. Obecně insolvence řeší jen dluhy vzniklé před insolvencí, které si věřitelé přihlašují do ins. řízení. Pokud si věřitel pohledávku nepřihlásí (a není-li zajištěn), pak po úspěšně ukončené insolvenci nepřihlášené a nesplacené dluhy zanikají.