Jaký je proces rozdělení příjmu dlužníka mezi insolvencí a dlužníkem?

Dobrý den, v jednom z dotazu zde čtu, že dle rozhodnutí soudu je příjem zasílán ins. správci a ten posílá dlužníkovi nezabavitelnou částku. Měl jsem za to, že běžná praxe je taková, že zaměstnavatel strhne část příjmu a tuto částku zasílá správci a zbytek výplaty dlužníkovi? Na základě čeho se volí způsob "přes koho se ke mě zbytek výplaty dostane"? Děkuji

Dobrý den,

běžná praxe je skutečně jak jste situaci popsal Vy (zaměstnavatel posílá srážky správci a zbytek zaměstnanci). Těžko soudit, v jaké situaci přesně se nacházel tazatel v jiném dotazu a proč soud/správce volil toto řešení.