Návrh na oddlužení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám dotaz ohledně platby advokátce. Domluvila jsem si schůzku s advokátkou, ohledně posouzení zda mám vstoupit do insolvence. Schůzka trvala hodinu. Do telefonu mi pak řekla, že budu celkem za schůzku a cestovné - kdy dojela advokátka ke mně domů platit 9 000 Kč. Nemám peníze na uhrazení této pro mě vysoké částky. Jak mám celou situaci řešit? Až nyní jsem se dozvěděla, že existují dluhové poradny, které sepisují návrh zdarma. S advokátkou nemám uzavřenou žádnou smlouvu, částku k úhradě mi řekla telefonicky. Jak mohu celou situaci dále řešit, advokátce jsem předala také veškeré dokumenty k dluhům. Mohu si teď dát sepsat návrh na povolení oddlužení v neziskovce zdarma? V takovém případě nevím co dělat s dlužnou částkou advokátce 9 000 Kč. Děkuji za radu.

Dobrý den,

advokát Vám musí sdělit cenu svých služeb předem (nikoliv ex-post). V tomto případě vidím pochybení na straně advokáta, který si s Vámi hodinu povídá a bez předchozího upozornění na extrémně vysokou cenu svých služeb pak požaduje 9 000 Kč. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc u jiného právníka a tomuto se bránit. Některé neziskovky sice nabízejí sepsání návrhu na oddlužení zdarma, ale jejich kapacita je velmi omezená (může to trvat déle, i několik měsíců).