Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14296, Návrh na oddlužení

Návrh na oddlužení, Exekuce a insolvence

E

Dobrý den, mám dotaz ohledně platby advokátce. Domluvila jsem si schůzku s advokátkou, ohledně posouzení zda mám vstoupit do insolvence. Schůzka trvala hodinu. Do telefonu mi pak řekla, že budu celkem za schůzku a cestovné - kdy dojela advokátka ke mně domů platit 9 000 Kč. Nemám peníze na uhrazení této pro mě vysoké částky. Jak mám celou situaci řešit? Až nyní jsem se dozvěděla, že existují dluhové poradny, které sepisují návrh zdarma. S advokátkou nemám uzavřenou žádnou smlouvu, částku k úhradě mi řekla telefonicky. Jak mohu celou situaci dále řešit, advokátce jsem předala také veškeré dokumenty k dluhům. Mohu si teď dát sepsat návrh na povolení oddlužení v neziskovce zdarma? V takovém případě nevím co dělat s dlužnou částkou advokátce 9 000 Kč. Děkuji za radu.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

advokát Vám musí sdělit cenu svých služeb předem (nikoliv ex-post). V tomto případě vidím pochybení na straně advokáta, který si s Vámi hodinu povídá a bez předchozího upozornění na extrémně vysokou cenu svých služeb pak požaduje 9 000 Kč. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc u jiného právníka a tomuto se bránit. Některé neziskovky sice nabízejí sepsání návrhu na oddlužení zdarma, ale jejich kapacita je velmi omezená (může to trvat déle, i několik měsíců). 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR