Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9421, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

JK

Dobrý den, v insolvenci mám nastavený splátkový kalendář s maximální měsíční splátkou 14 000 Kč s tím, že musím splatit minimálně 50% svých závazků (viz. Usnesení níže). Tento měsíc jsem obdržel mimořádnou odměnu ve výši dvou průměrných výdělků, která mi zůstala a účetní mi poslala na účet také odstupné ve výši 3 průměrných výdělků, jelikož mi nemohla strhnout více než měsíční strop. Správně by se mi mělo rozpočítat odstupné na 3 třetiny v následujících měsících a přičíst k reálnému příjmu, je to tak? Tzn. že tím pádem tam mám pořád ten splátkový strop a může se mi strhnout vždy jen 14 000 Kč? Kdyby to byla klasická situace, tak je mi jasné, že mi všechno strhnou a pak maximálně budou ty 3 měsíce udržovat životní minimum. Ale od soudu mám nastaveno tu maximální měsíční splátkou (zálohu), tak nevím? Splátkový kalendář přes rok řádně platím. Děkuji za odpověď 

Usnesení: Soud ukládá dlužníku, aby po dobu následujících pěti let od první splátky nebo do úplného zaplacení všech zjištěných pohledávek platil postupem podle tohoto usnesení prostřednictvím ustanoveného insolvenčního správce pravidelně měsíčně, nejpozději k poslednímu dni v kalendářním měsíci, ze všech svých příjmů uvedených ve výroku VI., které získá po schválení oddlužení, splátku ve stejném rozsahu, v jakém z těchto příjmů mohou být při výkonu rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávky, maximálně však ve výši 14 000 Kč měsíčně, přičemž z takto určené částky pak insolvenční správce nejprve vyplatí zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 1. a 2. výroku V. tohoto usnesení a deponuje zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 3. výroku V. tohoto usnesení a dále pak vyplatí další pohledávky za majetkovou podstatou a pohledávky postavené na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou; po jejich plném uspokojení zůstatek rozvrhne mezi nezajištěné věřitele v poměru dle distribučního schématu zprávy pro oddlužení.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

máte-li soudem stanovený strop, pak vám nemůže být strženo více a zbytek peněz Vám zůstane. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

2.4.2020, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Zvýšení LTV z 80% na 90%, zvýšení DSTI ze 45% na 50% a zrušení parametru DTI. Přestože ČNB zmírnila tyto parametry s platností od 1/4/2020, nejedná se o apríl. Na hypotéky tak nově dosáhne mnohem více zájemců o vlastní bydlení.

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

1.4.2020, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Zavřené podniky, práce z domu nebo dokonce propouštění. To jsou některé dopady pandemie koronavirové nemoci COVID-19. Spousta lidí tak musí počítat se zkrácením příjmů a někteří zaměstnanci i podnikatelé o ně přišli úplně. Banky jim proto nabízí odklad splátek i speciální koronavirové půjčky.

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

30.3.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani ne do půlky března. Tak dlouho vydrželo analytikům přesvědčení, že úrokové sazby hypoték letos porostou. Prudké šíření koronaviru COVID-19 ale táhne dolů akciové trhy. A s nimi i mezibankovní sazby, od kterých se mimo jiné odvíjí úroky hypoték. Dá se proto čekat, že brzy přijde další vlna zlevňování hypotečních úvěrů.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PK

#9541, Koronavirus a odklad splátek, Půjčka, 2.4.2020

Pokračování dotazu č. 9537: Děkuji za odpověď, takže myslíte, že dubnových splátek se mi to ještě týkat nebude?

Dobrý den, těžko soudit, jak rychle bude opatření o odkladu splátek odhlasováno (a hlavně v jaké podobě). Již nyní je v návrhu dost omezujících podmínek (některých typů úvěrů se to týkat nebude), včetně např. požadavku nebýt se splátkami ve zpoždění k datu vypuknutí koronavirové krize. 

AR

#9540, Koronavirus, nouzový stav a exekuce, Exekuce a insolvence, 2.4.2020

Dobrý den, může exekutor v době karantény a nouzového stavu provést mobiliární exekuci?

Dobrý den, ano, toto exekutor provést může. Karanténa ani nouzový stav nepozastavují vykonavatelnost exekucí.

VV

#9539, Koronavirus, hypotéka a odklad splátek, Hypoteční poradna, 1.4.2020

Dobrý den, prosím můžete mi poradit? V lednu 2020 jsem ukončila pracovní poměr, od 1.2. jsem evidovaná na ÚP, který mi vyměřil podporu 7 600 Kč. V březnu mě byla odložena schůzka až na 22.4 s tím, že se asi opět posune. V této situaci COVID-19 je nemožné si najít zaměstnání. Mám prosím nárok na odklad hypotéky? Jsem rozvedená a živým 15letou dceru. Moc Vám děkuji.

Dobrý den, dle doporučení České bankovní asociace většina bank nabízí klientům postiženým koronavirem odklad splátek na 3-6 měsíců u hypoték a spotřebitelských úvěrů. Požádejte svou banku o dočasný odklad splátek, určitě Vám vyjdou vstříc. I v dnešní době koronaviru je stále poptávka po mnoha profesích, např. pokladních. Doporučuji pasivně nečekat na to, že Vám ÚP něco najde. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR