Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11648, Mám se kvůli insolvenci vdát?

Mám se kvůli insolvenci vdát?, Exekuce a insolvence

Dobry den, mam pujcku v bance, kterou nebudu uz schopna splacet z duvodu prechodu na materskou dovolenou. Banka mi nebyla ochotna snizit splatky, tudiz se chci vyhnout skakajicim dluhum a oddluzit se. Muj pritel ma dluhy z minulosti, ktere do ted neresil, neplatil, nereagoval na dopisy. Dnes mu prisla exekuce na plat. Nejsme zatim manzele, ale pokud bychom byli, bylo by to pro nas vyhodnejsi jit do manzelske insolvence spolecne? Zaplatili bychom jen jednou tech 30%? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

povinnost uhradit v insolvenci min. 30% dluhů neplatí pro všechny nové osobní bankroty započaté po 6/2019. Nyní stačí po dobu 5 let splácet měsíčně min. 2 200 Kč (manželé min. 3 300 Kč). Možná jsem velký idealista, ale otázka "jestli máte vstoupit do svazku manželského" by neměla stát na tom, jestli se Vám vyplatí osobní bankrot či nikoliv. Manželství má jistě mnoho závažných právních důsledků (např. vzájemná vyživovací povinnost, společné ručení za všechny závazky, SJM, dědictví). Lepší je si zodpovědět otázky typu "jestli se máte rádi, jestli spolu chcete žít a vychovávat děti, snášet všechno zlé a dobré společně, atd.".