Co dělat, když právník získal preplatky a já mám dluhy?

Dobry den, je nepoctivy zamer, kdyz pravnik vymohl preplatky z nebankovnich spolecnosti, vzal si svou odmenu a a poslal mi 50 000 Kc, kterymi jsem zaplatila mensi uver v bance a kolegyni v praci, ktere jsem dluzila penize, avsak jsem se dovedela ze v praci se chysta propousteni. A ja mam strach, ze budu muset do insolvence. Mam jeste 2 uvery v bance a nevim zda tohle nebude nepoctivy zamer.

Dobrý den,

za nepoctivý záměr se považuje úmyslné jednání dlužníka poškozující věřitele (např. převod majetku na třetí osobu před vstupem do insolvence, úvěrový podvod, zatajené příjmy, atd.). Doplacení úvěrů je v pořádku, ale možná bude třeba doložit, že jste peníze kolegyni skutečně dlužila (aby se předešlo spekulacím, že jste takto před věřiteli odklonila peníze).