Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8699, Jak vysokou částku budu mít k dispozici pro sebe na měsíc

Jak vysokou částku budu mít k dispozici pro sebe na měsíc, Exekuce a insolvence

Dobrý den, projednávám insolvenci po změnách v zákoníku pro osoby v ID 3. stupně. Nechci se vůbec vymlouvat na svůj zdravotní stav a jsem si vědom dluhů, ale bere se v řízení nějaký ohled na fakt, že si nemohu vůbec přivydělat? Jsem sám a nemám vyživovací povinnosti, důchod mám 17 409 Kč po valorizaci pro rok 2020. Na kalkulačce jsem si spočítal zůstatek 10 200 Kč. Jenom na nájmu a inkasu ale platím více. Bohužel jsem v ID již více jak 8 let a hned v ID 3. stupně. Beru hodně silné léky na bolest, opiáty a celkové náklady na léky jsou hodně vysoké, ty které hradím sám. Je bráno nějaký ohled, že si nemohu přivydělat, i když bych to moc chtěl a nebo si budu moci vyřídit např. příspěvek na bydlení? Pobírám i tzv. pečovatelský příspěvek, nepostarám se sám o sebe v některých úkonech. Jenom se ptám zdali mi zůstane na placení léků a nebo je to již jen můj problém který se v úvahu nikde brát nebude? Děkuji vám.

Dobrý den,

pro insolvenční řízení zahájená po 1/6/2019 platí pro starobní a invalidní důchodce ve druhém a třetím stupni úleva v podobě kratšího oddlužení na 3 roky (místo standardních 5 let), kterou je možno využít jednou za život. Úlevy pro výši nezabavitelného minima (kolik Vám bude měsíčně zůstávat) se neposkytují. O doplatek na bydlení si zažádat můžete (máte-li na něj nárok).