Dobrý den, ještě prosím upřesnění dotazu. Okamžitě po ukončení insolvence dal dlužník na sebe insolvenci a to s totožným případem, který soud uzavřel. Byla nám proplacena část a zbytek jsme dali na exekuci. Aniž by byla zaplacena jakákoliv částka, už na sebe dlužník stihl dát tu insolvenci. Chci se zeptat, jestli je stejný postup insolvenčního řízení a bude např. přezkumné jednání, jestli můžeme chtít předložit na základě čeho vznikly jeho dluhy nebo se bere jako fakt, že to uzavřel soud. Proti insolvenci která proběhla jsme protestovali, ale marně. Nebylo k dispozici účetnictví dlužníka a nebyl tedy nikdy prokázán úpadek. Insolvence trvala 11 let. Čím mžeme argumentovat, aby nebylo povoleno oddlužení? Dlužník je zaměstnán u svého otce za 16 000 Kč měsíčně, děkuji za radu.
Dobrý den,
důvodem pro zamítnutí žádosti o oddlužení může být nepoctivý záměr. Prokážete-li dlužníkovi nepoctivý záměr, soud jeho žádost o oddlužení zruší a Vám bude umožněno pokračovat v exekučním vymáhání. Pokud předchozí insolvence neskončila prominutím dluhů (nebo pro nepoctivý záměr), může dlužník o další oddlužení žádat kdykoliv (v opačném případě nejdříve za 5-10 let). Podání žádosti o insolvenci má okamžitý dopad na pozastavení výkonu exekuce - někteří dlužníci toto vědí a tohoto institutu účelově zneužívají (přestože např. předem tuší, že jejich žádost bude v horizontu několika měsíců zamítnuta).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, neznámí pachatelé napadli můj bankovní účet a přitom založili bez mého vědomí na moje údaje účet u banky REVOLUT. K účtu nemám žádné přístupové údaje. Kurýrem mi byla doručena pouze jejich bankovní karta k účtu, která vyžaduje aktivaci. Tuto jsem neprovedl, ale i přesto mi z banky začaly chodit e-mailové zprávy upomínající, že nebyla karta aktivována a s požadavkem na doplnění finančních prostředků na tuto kartu. Tyto e-maily jsem ignoroval a nyní došel výhružný email s tím, že dlužím na kartě peníze a v případě jejich nevyrovnání, bude následovat exekuce. S bankou se nelze nijak spojit a rozporovat podvodně založený účet a ani ho nelze nijak mě známým způsobem zrušit. Věc šetří PČR. Poraďte prosím, jakým způsobem dále postupovat. Děkuji
Dobrý den, kriminálka vypátrala podvodníka, kterému jsem poslala na obchodování s kryptoměnou 4 800 Kč. V dopise který mi poslala je uvedeno, že peníze nejen moje ale dalších podvedených jsou deponovány u RB v Praze, ale o jejich vydání si musíme požádat v občanskoprávním sporu u soudu. Požádala jsem soud v Mostě, odkud pachatel pochází, do přílohy jsem dala celý dokument, který mi zaslala kriminálka, kde je i písemně vyznačeno datum, kdy jsem peníze poslala, moje jméno, adresa, datum narození. Ze soudu v Mostě mi přišlo, že jsem vlastně nic nedoložila, krátce řečeno, že vůbec nemají co soudit. Jsem z Prahy 8. Kam se mám tedy obrátit, na jaký soud tuto žádost poslat? A co mám k tomu jiného doložit, když nic jiného než dokument od kriminálky a výpis převodu peněz z mé banky nemám?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Rozhodujete se mezi novým domem a novým bytem? Zvažujete, co je pro vás výhodnější? Češi dnes čelí nejen vysokým cenám nemovitostí, ale také dilematu mezi výběrem bytu a (často ne o tolik dražšího) domu. Co preferují ostatní? Staví se víc bytů nebo rodinných domů? A jak se vyvíjela situace za posledních 25 let? Možná jsme zažili přelomový rok. V čem, a který to byl?
Pokud se nacházíte v situaci, kdy čelíte insolvenci nebo vám hrozí exekuce, je klíčové porozumět pojmu nezabavitelná částka. Tato částka představuje minimální příjem, který vám musí zůstat na pokrytí základních životních potřeb, i když se potýkáte s dluhy. Aktuální nezabavitelná částka v roce 2024 doznala změn, které ovlivňují situaci mnoha dlužníků. Tento článek vám poskytne přehled o jejím výpočtu, právních předpisech a rozdílech mezi exekucí a insolvencí.
Průměrná cena bytů v České republice poprvé v historii překročila hranici 5 milionů korun. Tento psychologický milník přišel asi o čtvrt roku dříve, než odborníci předpokládali. Jak reagovat na rostoucí trh?