Jak se vypořádat s dědickými dluhy v insolvenčním řízení?

Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s dluhy z dědického řízení, když jsem v insolvenci, ve které jsem již 2 roky. Z dědického řízení jsem přijal dluhy i s majetkem (před 1 rokem otec zemřel), který jde do dražby a pokud se prodá za 1/5 z odhadované ceny, budu oddlužen, protože mé dluhy nejsou extra vysoké. Jenže do ins. řízení se nepřihlásili všichni věřitelé. Po bratrově chybě, kdy nedal výhradu soupisu zdědil dluhy taky a největší částky tohle vymáhají pouze po něm a do mého insolvenčního řízení se nepřihlásili. Pokud se z dražby uspokojí všichni mí věřitelé v insolvenci, znamená to, že mi končí insolvenční řízení. A jde mi hlavně o to, zda se můžou věřitelé, kteří se hlásí s dluhy pouze na bratra můžou po mém skončení IŘ hlásit ještě i ke mě nebo na to již ztratili právo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

do insolvenčního řízení není možné v průběhu přihlašovat další pohledávky. Insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před podáním žádosti o oddlužení. Ostatní dluhy vzniklé po tomto datu nejsou v rámci insolvence řešeny (nelze je z insolvence splácet ani prominout). Otcovy dluhy které zdědil bratr po Vás vymáhat nelze. Ale dluhy po otci které jste zdědil Vy po Vás věřitelé vymáhat mohou.