Dotaz č. 11135: Můj osobní bankrot - znovu platit celý dluh po zrušení insolvence?

Pokračování dotazu č. 11135: Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat, pokud bych insolvenci zrušila a požádala znovu o osobní bankrot, tak bych musela znova platit celý dluh? Insolvenci platím dva roky.

Dobrý den,

pokud byste insolvenci zrušila, spočetlo by se, kolik k dnešnímu dni aktuálně dlužíte (dluhy před insolvencí ponížené o splacenou část v rámci insolvence, navýšeno o úroky z prodlení). Insolvence dle nových pravidel již nevyžadujete splatit během 5 let min. 30%, tedy je do určité míry jedno, kolik dlužíte - je takto možné se zbavit všech dluhů s minimálním úsilím. Zvažte, je-li pro Vás výhodnější splácet 3 roky více v současné insolvenci nebo 5 let méně v nové insolvenci.