Proč musím splácet úvěr, na kterém nevznikl žádný dluh a mé platby se neodečítají?

Dobrý den, mojí rodiče mají překlenovací úvěr, který uzavřeli v roce 2012 a po celou dobu ho řádně splácí. Já jsem v něm uveden jako ručitel. Necelý rok jsem v insolvenci a tento úvěr mých rodičů se mi do ní započítává. Chtěl bych se zeptat, proč splácím ze své insolvence úvěr, na kterém nikdy nevznikl žádný dluh a ve výpisech toho úvěru od mých rodičů se mé platby ani nijak neodečítají. Děkuji

Dobrý den,

máte pravdu, toto je velmi zvláštní situace. Jak přesně jste zmínil svůj ručitelský závazek za úvěr rodičů v žádosti o oddlužení? Doporučuji se na vše detailně přeptat u insolvenčního správce.