Jak omezit ztráty při insolvenci a zachovat si alespoň jeden dům?

Dobry den, muj pritel spadl do insolvencniho rizeni, ma 10 ruznych pujcek, ktere neplatil, dela to pres 2 miliony a vlastni dum a druhy dum, zahradu a pole. A ted budou urcity soudy. Prosim vas, jde to udelat jen aby mu vzali jeden dum a zbytek na splatkovy kalendar? A kdyz jeste neni vyrizena soudne insolvence, co a jak bude? Plati se nejake splatky? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

toto je bohužel velmi smutný příběh toho, jak lze rychle prošustrovat všechen rodinný majetek. Nabrat si 10 malých půjček a přijít kvůli tomu o takto rozsáhlý majetek (a možná i vlastní střechu nad hlavou), to je velmi nezodpovědné.

Soud s ohledem na výši dluhu, majetkové poměry a očekávané příjmy dlužníka během následujících let rozhodne o způsobu řešení osobního bankrotu (splátkový kalendář a/nebo zpeněžení majetku). Při takto rozsáhlém majetku bude pravděpodobně nařízen prodej nemovitostí. Pokud k umoření dluhu bude stačit prodat jeden dům, prodá se samozřejmě jen to co bude nutné a zbytek dlužníkovi zůstane.