Jak postupovat při pobírání nemocenské v insolvenci?

Dobrý den, jsem v insolvenci a poprvé po 3 letech jsem na nemocenské a nevím jak se postupuje. Musím informovat mého správce, že jsem na nemocenské? Peníze z nemocenské mi budou automaticky odečteny a zaslány správci aniž bych musel informovat OSSZ že jsem v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o nástupu na nemocenskou informujte insolvenčního správce. Díky poklesu příjmu se sníží i insolvenční srážky. Přijde na to, jak dlouho na nemocenské budete (první dva týdny nemoci hradí zaměstnavatel formou náhrady mzdy a teprve od 15. dne nemoci Vám peníze bude vyplácet OSSZ - kterou o insolvenci bude informovat váš zaměstnavatel).