Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6414, Insolvence v podmínce

Insolvence v podmínce, Exekuce a insolvence

J

Dobry den, mam nekolik exekuci, nejake mi strhavaji z platu a jine cekaji. Chtel bych zazadat o insolvenci, ale jsem v podmince za precin uveroveho podvodu. Ma smysl o ni zadat? Dekuji za odpoved.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

o insolvenci můžete žádat i v podmínce. Stačí mít dostatečný příjem, ze kterého během následujících 5 let splatíte min. 30% svých dluhů. Více info v našem článku Insolvence a osobní bankrot (oddlužení).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti: jak se liší a na co si musíte dát pozor

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti: jak se liší a na co si musíte dát pozor

19.6.2019, Pojištění, Autor: Lukáš Vaněk

Nízké pojistné částky a spousta nepojištěných domů a bytů. Tak to v současnosti vypadá na trhu s pojištěním nemovitostí a domácností. Nepojištěný nebo špatně pojištěný majetek vás přitom může stát miliony. A stačí jen elektrický výboj, zásah blesku nebo návrat z dovolené zakončený pohledem na vypáčené dveře.

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

11.6.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Složitější a složitější. Taková je v posledních letech situace lidí, kteří chtějí vlastní bydlení. Ceny totiž stoupají a podmínky hypoték se zpřísňují. Řešením je nákup družstevního bytu. Jenže i na něj potřebujete dost peněz. Stále víc lidí proto hledá hypotéku na družstevní byt. Možností je několik.

Jak na daňový odpočet úroků z hypotéky

Jak na daňový odpočet úroků z hypotéky

6.6.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Pokud splácíte hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, můžete využít zaplacené úroky jako nezdanitelnou položku a snížit si tak odvod daně. Lze tak učinit po skončení kalendářního roku prostřednictvím daňového přiznání, které si podáte sami, popřípadě prostřednictvím ročního zúčtování daně, které zpracuje zaměstnavatel.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6913, Ochrana před exekucí v insolvenci, Exekuce a insolvence, 26.6.2019

Dobrý den, žádáme s manželem o oddlužení. Chtěla jsem se zeptat, od kdy jsme chráněni před věřiteli? Je to už v době sepisování insolvence? Děkuji

Dobrý den, ochrana před exekucí začíná platit momentem podání návrhu na oddlužení na soud (nečeká se až na schválení). Během této ochranné lhůty je vykonavatelnost exekucí pozastavena.

G

#6912, Vlastní zdroje, Hypoteční poradna, 26.6.2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké procento z půjčky musím mít našetřeno. Neumím to nikde najít, děkuji.

Dobrý den, banky Vám na pořízení nemovitosti financované hypotékou mohou půjčit max. 90% z hodnoty zastavované nemovitosti (LTV). Zbylých 10% je třeba mít naspořeno nebo ručit ještě jinou nemovitostí. Pro lepší úrok je vyžadováno LTV max. 20%. U půjček (spotřebitelských úvěrů) není spolufinancování vlastními zdroji vyžadováno. 

M

#6911, Diety, Exekuce a insolvence, 25.6.2019

Dobrý den, spadá při exekuci a zaměstnání jídlo a doprava v rámci výkonu zaměstnání do odečítatelných položek nad rámec minima? Předem děkuji

Dobrý den, diety vyplácené zaměstnavatelem slouží k pokrytí zvýšených nákladů zaměstnance při služebních cestách mimo pracoviště a nemohou být předmětem exekuce (nejedná se o plat).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6900 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR