Jak oddlužit se stávající exekucí a chránit si invalidní důchod?

Dobrý den, v minulosti jsme prošli s manželem insolvencí, ukončena 2017. Teď mám exekuci z roku 2018, půjčka byla 40 tis. Exekuce se mi strhává z platu, cca 4 500 Kč dle výdělku. Mam invalidní  důchod 1. st. Ten mi zůstává celý. Exekuci splácím od roku 2019 a dluh se nesnižuje, jelikož běží úroky. Již sem měla 3 právníky a nikdo nic nedokázal zastavit. Tak mě poradili zkusit oddlužení. Proto se ptám, jestli mi seberou i důchod a zůstane mi jen to co mám z práce. Po srážkách mám výplatu cca 10 000 Kč. Důchod 9 100 Kč. Vdaná, 1 dítě 12 let, děkuji. Přispívám na bydlení, jelikož s manželem pouze bydlíme. Děkuji

Dobrý den,

z celkového čistého příjmu 23 600 Kč by Vám v insolvenci se dvěma vyživovanými osobami (dítě, manžel) zůstávalo 20 206 Kč. Celkově byste si tak polepšila a dluhů se rychle a definitivně zbavila. Osobní bankrot vřele doporučuji.