Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #18577, Insolvence pro invalidní důchodce

Kdy mi skončí insolvence a kolik mi bude srážet na ní při novém příjmu?

Dobrý den, jsem v insolvenci od 6. měsíce 2020, splácet jsem začala o půl roku později. Mám stanovenou minimální částku 2 300 Kč. Jsem invalidní ve 2. stupně. Kdy mi skončí insolvence? Další dotaz bych měla - nastupuji do práce s příjmem cca 17 000 Kč, ID mám 6 500 Kč, mám dvě děti. Kolik mi tedy budou srážet na insolvenci? Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život požádat o kratší oddlužení (3 roky místo standardních 5 let). Pokud jste začala splácet 12/2020, insolvence Vám skončí 12/2023. S celkovým čistým příjmem 23 500 Kč a dvěma vyživovanými osobami Vám na insolvenci budou srážet 5 204 Kč.