Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13570, Nebankovní půjčka a insolvence

Nebankovní půjčka a insolvence, Půjčka

P

Dobrý den, jdu do insolvence, nadělal jsem nepochopitelné dluhy abych pomohl blízkému. Vychází mi částka 700 tisíc s platem 25 000 Kč čistého, lze to na tři roky? Dále mám otázku, počítá se přesně půjčená částka nebo i suma, kterou mám splatit s úroky? Např jedna půjčka od nejmenované firmy byla 40 tisíc a zaplatit mám 120 000 Kč. Je to vůbec možné, aby se tato firma přihlásila? Popřípadě kolik ji splatit? Chtějí po mně ještě 110 tisíc s tím, že jsem poslal 3 splátky a zbytek za prodloužení úvěru, aniž by se dluh snížil. Děkuji za vysvětlení. Ať vím jaké částky mám počítat.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

udělat z půjčených 40 000 Kč během 3 měsíců dluh 120 000 Kč, to je skutečně za hranicí slušného. Neustále radíme lidem (stejně jako organizace na ochranu spotřebitele) "neberte si extrémně úročené nebankovní půjčky s gigantickými smluvními pokutami", ale je to marné. 

Z příjmu 25 000 Kč Vám bude bez vyživovaných osob zůstávat 13 582 Kč. Pro kratší oddlužení je třeba během 3 let splatit min. 60% přihlášených pohledávek. Na oddlužení půjde každý měsíc 11 418 Kč, z čehož 1 100 Kč bude odměna ins. správce. Reálně tak splatíte cca 10 000 Kč měsíčně, za 3 roky 360 000 Kč, tedy 51%.

Věřitelé si mohou přihlásit do insolvence cokoliv a je na ins. správci, aby vše přezkoumal a vyloučil případné neoprávněné nároky. Věřitel má však nárok přihlásit i příslušenství (úroky a smluvní pokuty), nejenom jistinu. Příslušenství nad 100% jistiny je považováno za podřízenou pohledávku (nepočítá se do limitu 60%).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR