Co se stane, když se věřitel přihlásí do insolvence a zapomene uvést, že mu někdo dluží? A co když dluh splatím během insolvence?

Dobrý den, chci se zeptat, když se mi přihlašují věřitelé do insolvence a přihlásil se věřitel kterému dlužím. Ten věřitel má také insolvenci, ale na začátku jak se uvádí jestli vám někdo dluží peníze mě neuvedl, tak muže se přihlásit i to? Díky za zodpovězeny dotaz, popřípadě vysvětlení, jak by to mělo probíhat, co hrozí jemu, zda se mu může i ta jeho ins. zastavit když lhal, že mu nikdo nedluží ve formuláři. A ještě se chci zeptat, když mi vypočítají pohledávky ve výši 500 000 Kč a já to v průběhu insolvence třeba do roka zaplatím celé, znamená to, že už nebudu mít dluhy? Nemůžou po mně věřitele co se nestihli přihlásit chtít zaplatit? Díky

Dobrý den,

o oprávněnosti přihlášených pohledávek rozhoduje během přezkumu ins. správce. V případě opomenutí dluhu nebo majetku v žádosti o oddlužení se zkoumá, zdali jde o prostý a nemateriální omyl nebo o cílenou snahu o podvod. Pokud v průběhu insolvence splatíte všechny přihlášené pohledávky dříve než za 5 let, bude Vám insolvence úspěšně ukončena a ostatní nepřihlášené dluhy prominuty.