Co se stane se mnou po schválení insolvence a jaké jsou povinnosti věřitelů?

Dobrý den, byl mi podán návrh na insolvenci 16.4. 2021 a insolvence byla schválena 5.5. 2021. Poslední půjčka byla začátkem března, od dubna pohyby na mém úctě jsou v souladu s insolvenčním zákonem. Myslíte, že do schválení mé insolvence se už všichni moji věřitele s touto informací měli seznámit nebo ne? Popřípadě jestli mohou ještě podávat námitky atd. Děkuji

Dobrý den,

věřitelé si musí hlídat své zájmy, monitorovat stav dlužníků (nejsou-li např. v insolvenci) a případně včas uplatňovat své pohledávky v ins. řízení. Nyní Vám bude přidělen ins. správce a bude vypsána lhůta na přihlašování pohledávek. Teprve v rámci této lhůty budou věřitelé přihlašovat své pohledávky, které následně přezkoumá ins. správce. Nakonec správce podá finální návrh soudu na řešení vašeho osobního bankrotu.