Jak insolvence ovlivní moje dohody s klienty a jejich platby?

Dobrý den, zvažuji insolvenci. Vydělám si každý měsíc nejméně 20 600 Kč, ale ještě mám uzavřených několik dohod. Píšu pro klienty texty do internetových magazínů, a takto si přivydělám min. 10 000 Kč. Tato částka se každý měsíc liší. Jak by to bylo v případě dohod s odváděním peněz na dluhy - museli by tak činit mí klienti nebo by se mi ty došlé peníze strhávaly z účtu? Nerada bych své klienty zatěžovala svými finančními problémy. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

z celkového příjmu 30 600 Kč by Vám v insolvenci zůstávalo bez vyživovaných osob 12 858 Kč. Srážky ze mzdy provádí vždy zaměstnavatel. U přivýdělků záleží na přesném charakteru dohod (DPP/DPČ řeší opět zaměstnavatel, fakturaci na IČO pak sám dlužník).