Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6590, Ručení za hypo rodině v insolvenci

Ručení za hypo rodině v insolvenci, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý večer, tchyně nás požádala o ručení u starší hypotéky a to z důvodu, že na sebe chce vyhlásit insolvenci. Dohodla se tak se svojí bankou, že v případě, že bude mít ručitele, o byt nepřijde. Chtěl jsem se zeptat. Je vůbec možné, aby si dlužník dál platil svou hypotéku a další věřitelé se museli spokojit jen s 30-60%? Nebo hypo. banka půjde rovnou za ručitelem v době insolvence? Děkuji předem za Vaši odpověď.

Dobrý den,

ručení za dluhy lidem v exekuci/insolvenci nemohu v žádném případě doporučit. Jakmile dlužník přestane splácet (což po žádosti o insolvenci dokonce musí, jinak by tzv. zvýhodňoval vybraného věřitele), obrátí se banka na ručitele. Ručení by tak v tomto případě znamenalo převzetí dluhu. S ručitelským závazkem by Vám také banka nepůjčila (až do momentu doplacení původní hypo), což by mohlo ohrozit potenciální plány na vlastní bydlení.