Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #10698, Kamarád za mě zaplatil dluhy, já mu to nechci splatit

Kamarád za mě zaplatil dluhy, já mu to nechci splatit, Osobní a rodinné finance

J

Dobrý den, asi před dvěma lety jsem si přes známého mého kolegy z práce vypůjčil respektive on za mne zaplatil exekuci 80 000 Kč. Domluvili jsme se na nejmenší možné měsíční splátce 1 500 Kč, doteď jsem mu zaplatil asi 60 000 Kč, ale má dlužná částka tam zbývá stále vyšší než 20 000 Kč skrze úroky, které byly ve smlouvě dané. Jenže od začátku roku jsem v insolvenci a tento věřitel se do řízení nepřihlásil. Tak se ptám, zda jsem od této půjčky osvobozen? Problém možná spíš bude, že mám ještě měsíc podmínku za finanční podvod (po žádosti o insolvenci na mě společnost podala trestní oznámení za podvod, že je chci takhle obejít a dále nesplácet, takže soud mi nařídil splatit dluh do 14ti dní, který jsem zaplatil (13 000 Kč) a následně mi udělil roční podmínku). Takže mi jde vlastně o to, když to pán požene před soudy abych neměl nějaké problémy. Přece jenom v insolvenci ještě splácet další věc je celkem dost náročné. Děkuji.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pokud za Vás kamarád zaplatil dluhy a vyplatil Vás z exekuce, měl byste mu peníze do poslední koruny vrátit a nehledět na legislativu a nepřihlášenou pohledávku do insolvence. Tahle se zkrátka slušný člověk nechová. Čistě z právního hlediska od placení dluhu osvobozen nejste (o prominutí nepřihlášených dluhů rozhoduje soud po úspěšném ukončení insolvence).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Každý rozvod je nepříjemná a složitá záležitosti. Tím spíš, když při rozvodu řešíte i hypotéku. Existují ale ověřené způsoby, jak si s touto situací poradit. Podívejte se na ně.

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Splácíte jednu hypotéku a chcete si vzít další? Nemusí to být takový problém, jak se na první pohled zdá. Banky totiž podobný postup povolují. Má ale svá specifika. Podívejte se tedy, jak druhou hypotéku získat a kdy dvě hypotéky využijete.

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#11564, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 25.10.2020

Dobrý den, musím své sestře přispět na výdaje za kontejner, když sestra zdědila v dědictví nábytek a ošacení, které bude likvidovat? Děkuji

Dobrý den, pokud vaše sestra zdědila nábytek a ošacení, je pouze na ni, jak se svým dědictvím naloží. Rozhodne-li své dědictví zlikvidovat a odvést kontejnerem, určitě ji nemáte povinnost na tuto akci přispívat. 

VH

#11563, Odklad splátek, Půjčka, 25.10.2020

Dobrý den, mohu požádat o odklad splátek úvěru? Děkuji

Dobrý den, o odklad splátek půjčky svou banku požádat můžete. Banky se snaží klientům v případě problému se splácením vyjít vstříc, ale je nutné zdůraznit, že na odklad splátek není právní nárok (banky Vám odklad poskytnout nemusí a to ani z důvodu krize koronaviru). 

J

#11562, Jak si zjednat vstup do nemovitosti?, Reality, 25.10.2020

Pokračování dotazu č. 11561: Dobrý den, takže jestli to chápu správně, i když mi nechce sestra vydat klíč, můžeme zavolat Policii i přes to, že vykládá, že přístup do nemovitosti mi umožňuje, kdykoliv když si zavolám, že mi odemkne (ale pak čeká, až nemovitost opustím, aby zamkla)? Děkuji.

Dobrý den, ano, coby spolumajitel nemovitosti máte právo na vstup do nemovitosti a vlastní klíč (bez nutnosti se telefonicky doprošovat sestry každého jednotlivého vstupu). Vaše sestra pravděpodobně spoléhá na Vaši neznalost práv, a proto si dovoluje Vás takto šikanovat. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR