Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #10698, Kamarád za mě zaplatil dluhy, já mu to nechci splatit

Kamarád za mě zaplatil dluhy, já mu to nechci splatit, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, asi před dvěma lety jsem si přes známého mého kolegy z práce vypůjčil respektive on za mne zaplatil exekuci 80 000 Kč. Domluvili jsme se na nejmenší možné měsíční splátce 1 500 Kč, doteď jsem mu zaplatil asi 60 000 Kč, ale má dlužná částka tam zbývá stále vyšší než 20 000 Kč skrze úroky, které byly ve smlouvě dané. Jenže od začátku roku jsem v insolvenci a tento věřitel se do řízení nepřihlásil. Tak se ptám, zda jsem od této půjčky osvobozen? Problém možná spíš bude, že mám ještě měsíc podmínku za finanční podvod (po žádosti o insolvenci na mě společnost podala trestní oznámení za podvod, že je chci takhle obejít a dále nesplácet, takže soud mi nařídil splatit dluh do 14ti dní, který jsem zaplatil (13 000 Kč) a následně mi udělil roční podmínku). Takže mi jde vlastně o to, když to pán požene před soudy abych neměl nějaké problémy. Přece jenom v insolvenci ještě splácet další věc je celkem dost náročné. Děkuji.

Dobrý den,

pokud za Vás kamarád zaplatil dluhy a vyplatil Vás z exekuce, měl byste mu peníze do poslední koruny vrátit a nehledět na legislativu a nepřihlášenou pohledávku do insolvence. Tahle se zkrátka slušný člověk nechová. Čistě z právního hlediska od placení dluhu osvobozen nejste (o prominutí nepřihlášených dluhů rozhoduje soud po úspěšném ukončení insolvence).